Działalność

Intercollegiate Biotechnology Symposium "Symbioza" (7th Edition)

Jako Koło Naukowe współorganizujemy (od 2018 roku) razem z Warszawskim Stowarzyszeniem Biotechnologów "Symbioza" jedną z najlepszych Studenckich Konferencji Biotechnologicznych w Warszawie. Jest to już siódma edycja tego wydarzenia, której dodatkowym atutem jest charakter anglojęzyczny, dzięki czemu możemy gościć uczestników i prelegentów z całego świata, a bariera językowa nie będzie problemem! Wszystkich zainteresowanych Konferencją zapraszamy do rejestracji! (link) Nie zapomnijcie polubić fanpage'a WSB Symbioza na facebooku!

 

Konkurs Biotechnologiczny "Biotech challange"

Od roku 2017 współorganizujemy prowadzony na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej Konkurs Biotechnologiczny "Biotech challange", który to już w tegorocznej, pierwszej edycji cieszył się dużym zainteresowaniem. Jest to dwuetapowe wyzwanie dla uczniów szkół średnich, które daje im możliwość zdobycia symbolicznego "indeksu" na kierunki studiów takie jak: biotechnologia, biogospodarka, czy ochrona środowiska realizowane na Politechnice Warszawskiej. W ramach Konkursu uczestnicy zmagają się z problematycznymi zadaniami, sprawdzającymi nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także umiejętność jej praktycznego wykorzystania! W roku 2018 w pierwszym Finale Konkursu tytuł Laureata bądź Wyróżnionego Finalisty zdobyło 7 osób, które mogą rozpocząć studia na naszej uczelni z pominięciem procedury rekrutacyjnej! Więcej informacji na stronie internetowej Konkursu (link), a także na fanpage'u na facebooku @BIOTECHCHALLANGE

 

Pokazy naukowe

Koło Naukowe Biotechnologów Herbion szczyci się szeroką gamą pokazów w swoim repertuarze. Począwszy od topowych tematów związanych z kuchnią molekularną, poprzez chemię koloru i światła, wybuchy, eksperymenty z ciekłym azotem, preparaty mikroskopowe i wiele, wiele innych. Czytaj więcej

 

 

Meetoza - dzielimy się wiedzą!

Cykl spotkań z osobami zajmującymi się nauką z zakresu biotechnologii oraz kierunków nieodłącznie z nią związanymi takimi jak biologia, chemia czy medycyna. Wykłady prowadzone są przez specjalistów z wieloletnim stażem,  ale także naszych kolegów, którzy niedawno rozpoczęli karierę naukową i chętnie podzielą się swoimi najświeższymi doświadczeniami naukowymi oraz zawodowymi.  Jest to doskonała okazja do zadania im nurtujących pytań, interesującej rozmowy oraz znalezienia inspiracji do działania i świadomego rozwoju własnej ścieżki kariery. Czytaj więcej

 

 

Wolontariat Naukowy

Chęć studentów do pracy w laboratorium poza obowiązkowymi zajęciami, skłoniła do utworzenia systemu wewnątrzuczelnianych praktyk w różnych Zakładach i Katedrach Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Dzięki uczestnictwu w Wolontariacie Naukowym, studenci mają możliwość posiąść wiedzę z wielu dziedzin nauk ścisłych i poznać swoje przyszłe zainteresowania. Pragniemy pomóc studentom w doskonaleniu swoich umiejętności i podnoszeniu kwalifikacji, poprzez pracę w interesujących projektach naukowych. Studenci mają okazję współpracować z naukowcami Politechniki Warszawskiej i mierzyć się z problemami świata nauki. Naszą misją jest umożliwienie studentom naszego Wydziału rozwijanie swoich zainteresowań oraz zdobycie cennego doświadczenia.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę na Facebooku!

 

SemiHerbion

Cykliczne spotkania organizowane w celu umożliwienia Członkom Koła wymianę informacji na temat własnych upodobań naukowych, a także ciekawych zainteresowań. Studenci prezentują dla pozostałych członków swoje krótkie prezentacje, dzięki czemu mają możliwość oswojenia się z wystąpieniami przed publicznością. Jest to krok w stronę samorozwoju oraz poprawy kompetencji z zakresu autoprezentacji. Uwaga Konkurs! Czytaj więcej.

 

Uniwersytet Dzieci

Nasze Koło naukowe prowadzi cykliczne warsztaty w ramach Uniwersytetu Dzieci. Są one przeznaczone dla dzieci w wieku 6-14 lat. W trakcie tych spotkań staramy się zarazić dzieci naszą pasja do nauk przyrodniczych i pokazać że nauka nie musi być nudna. Opowiadamy o rzeczach, o których nie usłyszą w szkole i pozwalamy na samodzielne wykonywanie zadań. Do tej pory nasi uczniowie przeprowadzali izolację DNA z truskawek, posiewy drożdży na szalkach, badanie aktywności enzymatycznej proszku do prania oraz wiele innych ciekawych eksperymentów.

Więcej informacji na stronie http://www.uniwersytetdzieci.pl/

 

 

Piknik Naukowy PR i CNK

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest jedną z największych naukowych imprez plenerowych, trwającą nieprzerwanie od 1997r. Już od kilku lat bierzemy w niej czynny udział jako wystawcy, popularyzując naukę wśród uczestników. Jest to dla nas świetna okazja, by rozbudzić ciekawość za pomocą niecodziennych eksperymentów i fascynujących doświadczeń związanych z biologią, chemią i biotechnologią. Staramy się tłumaczyć zawiłe mechanizmy rządzące mikroświatem w prosty i interesujący sposób, przybliżając i ukazując to, co niewidoczne jest gołym okiem. Chcemy zadziwiać. Chcemy fascynować tym wszystkim ,co tak bardzo inspiruje nas do pracy!

 

Szkolenia

Poza działalnością Koła nakierowaną na pogłębianie zagadnień biotechnologicznych staramy się rozwijać wśród członków Herbionu uniwersalne umiejętności przydatne w dalszym życiu. Nawiązaliśmy współpracę z trenerami i szkoleniowcami, którzy pomagają nam osiągnąć zaplanowane przez nas cele (m.in. z zespołem STER – trenerami wewnętrznymi samorządu studentów Politechniki Warszawskiej). Organizując wewnętrzne szkolenia, otrzymujemy dużą swobodę w nakreślaniu kształtu zajęć. Samodzielnie realizujemy sprawy organizacyjne szkolenia, natomiast zaproszeni trenerzy zapewniają wkład merytoryczny. Dzięki szkoleniom rozwijamy swoje umiejętności miękkie i zdobywamy wiedzę niedostępną w toku studiów. Poznaliśmy zasady autoprezentacji, wiemy jak poprowadzić prezentacje na dużego grona odbiorców, a także rozwinęliśmy swoje umiejętności interpersonalne. A na tym nie koniec!

 

Konferencje naukowe

Konferencje to ważne w świecie nauki wydarzenia, organizowane przez ośrodki i instytucje naukowe oraz koła studenckie. W świecie nauki bardzo ważna jest wymiana informacji i dzielenie się swoimi osiągnięciami i odkryciami. Dla młodych naukowców to skuteczny sposób na zdobywanie wiedzy i poszerzanie horyzontów z konkretnej dziedziny nauki. Poznajemy tam ciekawych ludzi prezentujących swoje prace, nawiązujemy znajomości i tworzymy bazę kontaktów, która może być pomocna w dalszym rozwoju intelektualnym i tworzeniu ścieżki kariery, także naukowej. Jest to również doskonała możliwość do zaprezentowania małych i dużych sukcesów, poprzez przedstawienie wyników badań w postaci krótkich wykładów lub posterów. Konferencje są inspirującą odskocznią od codziennych zajęć na uczelni, która jednocześnie utrzymuje nas w stałym kontakcie z nauką.

 

Wyjazdy

W celu zdobywania i poszerzania wiedzy, na przestrzeni lat członkowie naszego Koła zorganizowali już wiele wycieczek. Ich celem były zakłady produkcyjne oraz laboratoria na terenie całej Polski. Kliknij czytaj więcej, aby zobaczyć listę placówek, które odwiedziliśmy i zamierzamy odwiedzić!

KNB Herbion

Adres
ul. Noakowskiego 3, pok. 301d
00-664 Warszawa

Telefon
(22) 234 58 02

E-mail
herbion@ch.pw.edu.pl

Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej

Adres
ul. Noakowskiego 3
00-664 Warszawa

Biuro dziekana
Telefon
(22) 234-75-07, (22) 234-57-58
Fax
(22) 628-27-41

Instagram

Copyright © 2024 - Herbion
counter
GetSimple CMS Premium themes for GetSimple CMS