Pokazy naukowe

Koło Naukowe Biotechnologów Herbion szczyci się szeroką gamą pokazów w swoim repertuarze. Począwszy od topowych tematów związanych z kuchnią molekularną, poprzez chemię koloru i światła, wybuchy, eksperymenty z ciekłym azotem, preparaty mikroskopowe i wiele, wiele innych.

Jako młodzi naukowcy, bierzemy aktywny udział w popularyzacji nauki poprzez pokazy, które jednocześnie tłumaczą ciekawe zjawiska występujące w przyrodzie. Jesteśmy corocznymi uczestnikami Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, gdzie nasze doświadczenia cieszą się niesamowitym zainteresowaniem. Już teraz serdecznie zapraszamy do nauki i zabawy z nami podczas kolejnej edycji!

Smykałką KNB Herbion jest również organizacja tematycznych warsztatów dla dzieci, które odbywają się na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej w ramach Uniwersytetu Dzieci, gdzie nasi mali goście poznają tajniki otaczającego je świata. Przykładowe tematy warsztatów to: „Ciecze i ich niesamowite właściwości”, „Kuchnia molekularna”, „Świat mikrobów”, „Izolacja DNA”, czy „Enzymy jako naturalne katalizatory”.

Nasze koło dysponuje także ciekawymi urządzeniami, które wzbudzają zainteresowanie, nie tylko dzieci, ale i osób starszych. Są to m.in. model bioreaktora air-lift, mikroskop świetlny oraz cyfrowy mikroskop USB, umożliwiający wyświetlanie powiększanych powierzchni na ekranie komputera.

Członkowie naszego Koła, chętnie dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami z zapalonymi do nauki dziećmi. Jesteśmy organizacją, która chętnie jeździ do szkół, w celu prowadzenia pokazów dla najmłodszych.

Zapraszamy także, do odwiedzenia naszego stanowiska na corocznych Targach Kół Naukowych Politechniki Warszawskiej "KONIK".

Jeśli nasza działalność wzbudza Twoją ciekawość, jesteś chętny poznać tajniki świata – zgłoś się na nasz adres e-mail lub poprzez fanpage na facebook’u i zapytaj o możliwość zorganizowania pokazu dla Ciebie i Twojej szkoły!

KNB Herbion

Adres
ul. Noakowskiego 3, pok. 301d
00-664 Warszawa

Telefon
(22) 234 58 02

E-mail
herbion@ch.pw.edu.pl

Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej

Adres
ul. Noakowskiego 3
00-664 Warszawa

Biuro dziekana
Telefon
(22) 234-75-07, (22) 234-57-58
Fax
(22) 628-27-41

Instagram

Copyright © 2017 - Herbion
counter
GetSimple CMS Premium themes for GetSimple CMS