Entropia – Zapach Politechniki Warszawskiej

Entropia to pierwszy w Polsce projekt perfum przygotowanych specjalnie dla uczelni. Był to projekt bardzo złożony, nasza grupa zajmowała się nie tylko przygotowaniem samego zapachu i pracą nad nim w laboratorium, ale również projektem flakonów, opakowań, uzyskaniem wszystkich niezbędnych badań dla produktów kosmetycznych, występami w mediach i promocją perfum. W projekt zaangażowani byli studenci zrzeszeni w Kole Naukowym Biotechnologów „Herbion”, dwie osoby spoza koła oraz zawodowy perfumiarz, który służył nam pomocą. Prace trwały ponad rok i udało się uzyskać jedyny w swoim rodzaju, bardzo intensywny i złożony zapach. Staraliśmy się nie bazować na żadnych perfumach dostępnych na rynku, a stworzyć kompletny produkt inspirowany nasza Uczelnią : Zapach Politechniki - kompozycja łącząca w sobie najbardziej charakterystyczne wizje Politechniki Warszawskiej: kamienne, stare mury gmachów, zakonserwowane drewno w audytoriach, unoszący się w powietrzu kurz i zapach odczynników chemicznych, stal maszyn i fontanna na dziedzińcu wewnętrznym głównego kampusu. Tak złożony efekt udało się uzyskać dzięki użyciu szerokiego spektrum składników: od słodkawych żywic odpowiedzialnych za nuty techniczno-syntetyczne, drewnianych nut charakterystycznych dla Iso E Super, roślinnego agaru i miękkich piżm; po zaostrzający cała kompozycję naturalny olejek z czarnego pieprzu, który nadaje jej wiekowy, dostojny charakter. "Entropia" zachwyca trwałością i na długo zapada w pamięci.

Oficjalna premiera zapachu odbyła się 15 listopada 2009 roku, podczas Święta Politechniki Warszawskiej.