Dzielimy się wiedzą w listopadzie! - pierwsza "Meetoza" 2019

W środę odbył się pierwszy w tym roku akademickim otwarty wykład z cyklu "Meetoza - dzielimy się wiedzą"!

Naszym prelegentem był dr Takao Ishikawa (więcej o naszym prelegencie przeczytacie na jego stronie: http://takao.pl), absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, który opowiadał o wykorzystaniu zmodyfikowanych komórek drożdży do badania związków antyprionowych. Związki te mogą stać się sposobem walki z ciężkimi ludzkimi chorobami prionowymi, często nieuleczalnymi a nawet śmiertelnymi. Na wykładzie mieliśmy okazję posłuchać o tym, jak bakterie manipulują drożdżami, na czym polegają testy "biało-czerwone", a także jak uniknąć problemów z nimi związanych. Dziękujemy za wspaniały wykład i czekamy na następną Meetozę, która odbędzie się już za miesiąc!