„Meetoza” to cykl spotkań z osobami zajmującymi się nauką z zakresu biotechnologii oraz kierunków nieodłącznie z nią związanych takich jak biologia, chemia czy medycyna. Wykłady prowadzone są przez specjalistów z wieloletnim stażem, ale także naszych kolegów, którzy niedawno rozpoczęli karierę naukową i chętnie podzielą się swoimi najświeższymi doświadczeniami naukowymi oraz zawodowymi. Jest to doskonała okazja do zadania im nurtujących pytań, interesującej rozmowy oraz znalezienia inspiracji do działania i świadomego rozwoju własnej ścieżki kariery.
Dotychczas swoim wykładem zaszczycił nas niezwykle charyzmatyczny prof. nzw. dr hab. inż. Tomasz Ciach, założyciel Laboratorium Inżynierii Biomedycznej oraz kilku prężnie rozwijających się firm z dziedziny nanotechnologii.
Drugi prelegent, którego przyjemność mieliśmy wysłuchać to dr inż. Robert Ziółkowski - jeden z założycieli Koła, który opowiedział nam o przyszłości sensorów.
Pod koniec kwietnia 2017 gościliśmy także przedstawiciela firmy Celon Pharma® S.A.- dr. inż. Michała Mroczkiewicza, współzałożyciela naszego Koła, prezentującego wykład pt. "R&D w farmacji, od pomysłu do przemysłu."
25 października 2017 r. odbyło się pierwsze w roku akademickim 2017/18 spotkanie z cyklu "Meetoza - dzielimy się wiedzą". Naszym gościem była prof. nzw. dr hab. Joanna Cieśla z Zakładu Technologii i Biotechnologii Środków Leczniczych PW, która przybliżyła nam kilka teorii na temat tego jak mogło powstać życie na Ziemi. Niesamowicie ciekawy wykład poruszył studentów do zadawania ciekawych pytań.
18 listopada 2017 r. mieliśmy przyjemność gościć panią dr Grażynę Mosieniak , adiunkt Instytutu Pracowni Molekularnych Podstaw Starzenia w Instytucie Biologii Doświadczalnej PAN im. M. Nenckiego, która wygłosiła wykład pt.: „Starzenie komórkowe – sprzymierzeniec czy wróg ?”. Jak zwykle uczestnicy mieli wiele interesujących pytań, które przerodziły się w ciekawą dyskusję.
Naszym kolejnym prelegentem był prof. dr hab. inż. Wojciech Wróblewski, który wygłosił wykład pt. „Elektroniczne narządy zmysłów”. Słuchacze dowiedzieli się jak działają sensory chemiczne i biologiczne.
Rok 2018 rozpoczęliśmy spotkaniem z mgr. inż. Kamilem Trzebuniakiem, który opowiedział jak z pomocą biotechnologii można radzić sobie z problemem głodu na świecie.
O tym jak „oszukać przeznaczenie” za pomocą terapii genowej dowiedzieliśmy się od naszego kolejnego gościa – prof. dr hab. Ewy Bartnik.
W 15 urodziny naszego Koła mieliśmy przyjemność gościć jego pierwszego opiekuna – prof. dr hab. inż. Ryszarda Ostaszewskiego. Po krótkim wstępie na temat historii Koła przytoczonym przez naszego kolegę Mateusza Młynka, pan profesor wygłosił niezwykle interesujący wykład pt. „Biotechnologia w badaniach nad chemoenzymatyczną syntezą peptydomimetyków”.
W nowym roku akademickim 2018/19 pani dr inż. Joanna Żylińska-Urban – nasz kolejny prelegent – opowiedziała o potencjale jaki drzemie w bakteriach mlekowych.
Rok 2018 zakończyliśmy wykładem z prof. dr hab. Magdaleną Fikus, która przedstawiła nadzieje i obawy związane z manipulacją genami.
Naszym pierwszym gościem w roku 2019 była pani dr Danuta Solecka, która wygłosiła bardzo interesujący wykład o kulturach roślinnych in vitro.
W marcu 2019 roku gościliśmy prof. dr hab. inż. Tomasza Sosnowskiego, który opowiedział o właściwościach powierzchniowo czynnych tzw. surfaktantu płucnego, będącego istotnym elementem zdrowego układu oddechowego. Ponadto tematyka związana była z projektem prowadzonym wówczas przez członków Koła.
W kwietniu mieliśmy przyjemność gościć panią dr Małgorzatę Włodarczyk-Biegun (INM-Leibniz Institute for New Materials, Saarbrücken, Niemcy), która wygłosiła wykład w języku angielskim o druku 3D do zastosowań medycznych oraz przybliżyła nam ideę programu stypendialnego DAAD.
Rok akademicki 2019/20 rozpoczął się spotkaniem z panem dr. Takao Ishikawa z Zakładu Biologii Molekularnej Uniwersytetu Warszawskiego, który wygłosił wykład pt. „Od różowych plam do zielonej fluorescencji - rozwój sztucznych układów do badania związków antyprionowych”.
W grudniu 2019 wysłuchaliśmy bardzo interesującej prelekcji naszej opiekun Koła – prof. PW, dr hab. Joanny Cieśli. Pani profesor opowiedziała o technikach inżynierii genetycznej do uzyskiwania nowych białek dla przemysłu i medycyny.